Aranżacja ogrodów z antykami.

Aranżacja ogrodów z antykami

Projektowanie ogrodów jest niezwykle wdzięcznym tematem, który silnie działa na estetyczny zmysł człowieka. Umiejętne sadzenie krzewów, drzew, kwiatów oraz pozostałych roślin finalnie może tworzyć niepowtarzalne przestrzenie. Doskonałym uzupełnieniem są także ozdoby, np. w stylu vintage. Warto nadmienić, że w aranżacji ogrodów z antykami, wielkość działki nie ma znaczenia. Praktycznie każdy ogród można zmienić w piękną przestrzeń będącą miejscem wyciszenia i relaksu. Chcesz, aby Twój ogród był pełen harmonii? Chcesz go urozmaicić za pomocą stylowych antyków? Zainspiruj się i stwórz ogród z duszą!

Ogród antyczny — inspiracje

Dla osób, które planują stworzyć swoje zielone zacisze, polecamy zainspirować się ogrodami antycznymi. Interesującą aranżacją były ogrody antyczne w starożytnym Egipcie, w których znajdowały się liczne, ozdobne sadzawki z rybami i ptactwem, praktyczne warzywniaki, winnice oraz alejki drzew. Wspólnym mianownikiem dzisiejszych projektów i antycznych ogrodów jest zachowana symetria, która wprowadza idealny ład, porządek i elegancję. Z kolei starożytni Grecy stawiali na ogrody antyczne, które porośnięte były drzewami oliwnymi. Pośród niewysokich roślin można było przysiąść na bogato zdobionej ławce. Ten antyczny element stał się do dzisiaj kluczową ozdobą ogrodów. Obecnie nadal doceniamy perfekcyjnie przyciętą zieleń. Większość ogrodników dba, aby żywopłoty były dopieszczone do maksimum. W ogrodzie na wzór starożytnych przestrzeni warto postawić na wiele gatunków roślin i kwiatów. Oczywiście łąki kwietne i ozdobna fontanna ustawiona w centralnym miejscu to kluczowe elementy dekoracji w ogrodzie vintage.

Antyki do ogrodu — jakie wybrać?

Podczas aranżacji swojego wymarzonego ogrodu warto nieco poeksperymentować. W ofercie sklepu internetowego Rokaj Antyki znaleźć można wiele ciekawych antyków do ogrodu. Niepowtarzalne eksponaty coraz bardziej zyskują na wartości. Oprócz tego, że są wykonane z niezwykle trwałych surowców, to ich detale dopracowane są w najmniejszym szczególe. Antyki do ogrodu to luksusowe produkty, które skutecznie udekorują przestrzeń i uprzyjemnią spędzania wolnego czasu w otoczeniu zieleni. Ciekawym dodatkiem są stylowe fontanny lub donice, które będą się doskonale prezentowały w pobliżu alejki lub drzwi wejściowych do domu. Symetria, kamienne dekoracje i piękna roślinność to doskonałe połączenie pomocne w odtworzeniu antycznego ogrodu. Nie można zapomnieć o posadzeniu wokół alejek lawendy, która stworzy romantyczny klimat miejsca. Ozdobne rośliny mogą również zostać umieszczone w antycznych gazonach do ogrodu, które dostępne są w sklepie internetowym.

Antyki w ogrodzie — kwintesencja ponadczasowego stylu

Piękne, secesyjne huśtawki, ażurowe leżanki, czy wyrafinowane zewnętrze naczynia, które można wykorzystywać jako antyki w ogrodzie — to tylko kilka ciekawych opcji, które można wykorzystać do aranżacji przestrzeni wokół domu. Ciekawą propozycją jest także zakup ażurowej pergoli, która umożliwia rozwijanie się pnących roślin i tworzy intymne wejście do ogrodu. Nie można zapomnieć, że antyki świetnie sprawdzą się jako dekoracja tarasów lub balkonów. W modzie są również ogrody zimowe i szklarnie, które również można dekorować eksponatami z dawnych lat. Antyki w ogrodzie sprawią, że przestrzeń będzie stylowa i niepowtarzalna.

Antyki, które nigdy nie wyjdą z mody

Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z aranżacją ogrodu, powinny zdecydować się na główny motyw, dzięki czemu przestrzeń będzie harmonijna. Zastosowanie kilku antyków w zielonej przestrzeni sprawi, że ogród stanie się bardziej przyjazny. Oprócz dekoracji warto oczywiście dokładnie przemyśleć wybór roślin. Dzięki łąkom kwiatowym łatwo zwrócić uwagę na różnorodne gatunki motyli, czy pszczół. Z kolei posiadając drzewa iglaste, zauważyć można wiewiórki i ciekawe odmiany ptaków. Pośród głównej roślinności zaplanować można żwirowe alejki zdobione niskimi krzewami. Antyki w ogrodzie można wykorzystywać w otoczeniu zieleni na wiele sposobów. Doskonałym przykładem jest antyczna kolumna, która może pełnić funkcję kwietnika zewnętrznego, który porasta kwitnące pnącze. W naszym sklepie znajdziesz wiele przedmiotów, które mogą stanowić ponadczasowy akcent podkreślający antyczny klimat ogrodu.

Dodaj komentarz