Aranżacja salonu z wykorzystaniem antyków – jak zrobić to dobrze?

Antyki nie tylko piękne się prezentują, ale przede wszystkim nadają unikatowego i wyjątkowego charakteru każdej przestrzeni. Meble antyczne mogą mieć dla danej osoby wielkie znaczenie emocjonalne, co może wpływać na chęć ich ekspozycji, jednak należy pamiętać, by w trakcie aranżacji danego wnętrza zachować umiar. Jak prawidłowo i ze smakiem wykonać aranżację salonu z wykorzystaniem antyków? Jak sprawić, by wnętrze wyglądało ponadczasowo i stylowo, a nie jak wystawa muzealna? Zapraszamy do lektury!

Antyki w salonie – subtelny akcent

Musisz zdać sobie sprawę, że ponadczasowe antyki muszą stanowić tylko jeden z elementów salonu, czy innego pomieszczenia, który nada mu unikatowego charakteru, a nie je zdominuje. Wystarczy postawić na kilka ponadczasowych, kunsztownych antyków i na ich bazie zbudować całą aranżację. Ciekawym rozwiązaniem oprócz mebli może być także powieszenie na ścianach obrazów lub rodzinnych fotografii w stylowych ramach. Fotografie doskonale sprawdzą się także na kominku. Sam kominek również może być oryginalnym antykiem w salonie. Jest to bardzo duży element, często bogato zdobiony, dlatego też dobrze byłoby uzupełnić wystrój pomieszczenia o proste, klasyczne formy.

Antyki i ich rozmieszczenie

Ważnym elementem odpowiedzi na pytanie, jak dobrze zaaranżować salon z wykorzystaniem antyków jest właściwe rozmieszczenie starych przedmiotów. Dobrą praktyką jest umieszczenie antyku w centralnym miejscu pomieszczenia. W salonie może być to piękna kanapa, fotele lub właśnie wspomniany kominek. Antyk ma zwracać uwagę, przyciągać wzrok i być swoistą ozdobą całej aranżacji salonu. Jeżeli w jednym miejscu będzie znajdować się zbyt dużo antycznych przedmiotów to żaden z nich nie będzie dominantą przestrzeni. Jeżeli zależy Ci jedynie na delikatnym akcencie to możesz też niewielkich rozmiarów antyki umieścić w niepozornych miejscach np. na półce.

Jakie antyczne meble wybrać do salonu?

W salonie rewelacyjnie będą prezentować się wspominane już fotele, kanapy, czy kominek, jednak to nie wszystkie propozycje. By uzyskać niezbyt przytłaczającą aranżację w stylu dawnych lat, można postawić także na antyki w formie oświetlenia. Stylowe żyrandole potrafią zbudować cały nastrój wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem będą także bogato zdobione kandelabry. Pięknie będą się prezentować również stare lustra, zegary lub komplety porcelany. Bogata oferta antyków, dzięki którym można stworzyć unikatowe aranżacje w salonie dostępna jest w Rokaj Group. Zapraszamy!

Dodaj komentarz