Kominki marmurowe – stylowy element wykończenia wnętrz

Minimalizm i prostota zdominowały w ostatnim czasie aranżację wnętrz. Coraz chętniej wiele osób sięga po klasyczne, ascetyczne formy. Przepych i ogromna ilość bibelotów powoli odchodzi w niepamięć, jednak jest jeden wyjątek. Jakby na przekór ówczesnej modzie wciąż wielką popularnością cieszą się kominki marmurowe. Ten stylowy, i jak widać ponadczasowy, element wnętrza doskonale sprawdzi się w aranżacjach rustykalnych i klasycznych, jak również nowoczesnych. Co świadczy o tak wielkiej popularności kominków? Dlaczego warto się na nie zdecydować? Zapraszamy do lektury!

Kominki marmurowe – klasyka i luksus

Dziś kominek znajduje się w większości domów i jest głównym elementem aranżacyjnym wielu salonów. Kominki mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak od lat to właśnie kominki marmurowe zyskują coraz większe grono zwolenników. Kominki z marmuru to stylowa obudowa kominkowa wykonana z kamienia naturalnego, która jest w stanie nadać całej aranżacji zupełnie inny wygląd. Nie da się też ukryć, że obudowanie tak szlachetnym materiałem sprawia, że całe wnętrze zyskuje też splendor i uznanie. Ponadto kamień ten posiada szereg cech, które wpływają na jego popularność. Warto przede wszystkim wymienić szeroką gamę kolorystyczną, dzięki której można swobodnie wybrać kolor i dopasować go do własnych preferencji i upodobań. Kamień może być jednolity lub posiadać wielobarwne wzory. Co więcej, jest to jedna z tych zalet, która daje marmurowi przewagę nawet nad trwalszymi materiałami. Nie zmienia to jednak faktu, że marmur także jest bardzo trwały i wyróżnia się wysoką odpornością na działania wysokich temperatur, co sprawia, że jest idealny wybór na obudowę kominka.

Marmur – materiał doceniany od wieków

Nie tylko kominki marmurowe są obecnie pożądanym elementem wystroju stylowego wnętrza. Sam materiał był doceniany już od starożytności i to zarówno jako cenny materiał budowlany, jak i doskonały surowiec rzeźbiarski i architektoniczny. Z marmuru przez wieki artyści światowej klasy tworzyli unikatowe dzieła. Nie powinno więc dziwić, że również dziś kominki cieszą się tak dużym uznaniem, głównie sympatyków elegancji, szyku oraz wyrafinowanego gustu. Rzeźbiony kominek marmurowy wydaje się nieco surowy i chłodny, ale w połączeniu z rozpalonym ogniem daje absolutnie unikatowy i niepowtarzalny efekt.

Kominki marmurowe – stylowe wykończenie wnętrza

Kominki marmurowe posiadają walory praktyczne i wizualne, dzięki czemu będą doskonałym elementem dekoracyjnym salonu, gabinetu, czy nawet sypialni. Każdemu z tych pomieszczeń nadadzą ciepłego i przytulnego wyglądu. W klasycznych wnętrzach można postawić na bardziej zdobione formy, które czerpią pełnymi garściami z dokonań baroku, gdzie jak wiadomo dominował przepych. W przypadku nowoczesnych aranżacji lepiej jest postawić na jednolite obudowy marmurowe. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kominków marmurowych od Rokaj Group.

Dodaj komentarz