Gdzie znaleźć korzystnie cenowo antyki?

Antyki są na językach od lat. Fascynujące dziedzictwo kultury i możliwość obcowania z nieprzypadkowymi projektami daje poczucie niesamowitości. Połączenie piękna z ponadprzeciętną funkcjonalnością, to również doskonała okazja do inwestycji. Antyki są więc gratką dla pasjonatów nietuzinkowych projektów i miłośników gromadzenia kapitału w nieoczywisty sposób. W branży istnieje jednak wiele pułapek. Jak inwestować, aby ulec pokusie zbyt atrakcyjnych okazji, które z jakością nie mają nic wspólnego? Gdzie szukać wartościowych mebli antycznych w rozsądnej cenie? W artykule postaramy się przybliżyć miejsca, w którym szansa na upolowanie wyjątkowych okazji może być na wyciągnięcie ręki.

Pchli targ czy prywatni dostawcy? Zalety i wady obu opcji

W dzisiejszych czasach szansa na odnalezienie imponujących kolekcji antyków jest znacznie łatwiejsza. Na rynku istnieje wiele podpowiedzi, gdzie szukać i na co zwrócić uwagę. Zazwyczaj pasjonaci antyków są stałymi bywalcami lokalnych pchlich targów. Miejsce jest nie lada gratką dla tych, którzy podążając za duchem upływającego czasu potrafią znaleźć prawdziwe perełki. Miejsce ma swoją charyzmę i przyciąga wiele osób. Na pchlich targach można dostać praktycznie wszystko. Wystawcy dostarczają meble i dodatki w stylu klasycznym. Nie brakuje estetyki eklektycznej, szczególnie w oryginalnych lustrach i zegarach. Atutem tego typu miejsce pozostają bardzo atrakcyjne ceny. Wielu właścicieli prywatnych kolekcji mebli, porcelany czy biżuterii swoje przedmioty sprzedaję znacznie poniżej wartości rynkowej. 

 

Nie każdy jest fanem wczesnego wstawania i szperania na pchlich targach. Alternatywą pozostają prywatni dostawcy, którzy specjalizują się w dostarczaniu antyków na specjalne zamówienia. Nierzadko są to specjaliści również w zakresie konserwacji, dzięki czemu zakupione meble i przedmioty mogą trafić w ręce nowego właściciela w odświeżonej wersji w pełni gotowe do użytku. Niestety cena za prywatne usługi potrafi być zawrotna. Pasjonaci oprócz kosztów za antyki doliczają opłatę za realizację zamówienia i ewentualnie za konserwację. 

Szybko i wygodnie – antyki w internecie 

Zakup antyków przez stronę internetową to zdecydowanie najwygodniejsza metoda. Możliwość zapoznania się z ofertą, opisem i zdjęciami bez względu na porę i miejsce pozwala podjąć świadomą decyzję inwestycji. Atutem jest również weryfikacja modelu, jego pochodzenia, czy daty produkcji samodzielnie, co jeszcze bardziej podkreśla wiarygodność oferowanych antyków w internecie. Ponadto sklep internetowy bardzo często oferuje profesjonalne doradztwo i dodatkowe benefity dla stałych klientów. Warto wybierać miejsca, które oprócz szeregu udogodnień i atrakcyjnych możliwości finalizacji transakcji na uwadzę mają przede wszystkim bezpieczeństwo. W przypadku antyków bardzo istotne są certyfikaty autentyczności, jak na stronie rokaj.pl, gdzie znaleźć można luksusowe meble, biżuterię, rzeźby i wiele więcej antyków z Francji i Włoch.

Dodaj komentarz