Jak inwestować w Sztukę ?

Jak inwestować w Sztukę ? 

Zarówno potencjał rynku, jak i perspektywy dla inwestycji w Sztukę – są na najbliższe lata znakomite. Niestety, dla osób nie dysponujacych wiedzą fachową i wolnym czasem, rynek ten nie był dostępny. Oferowane przedmioty były albo wadliwe i bez gwarancji, albo bardzo drogie, co wykluczało inwestycję. Rokaj Group wypełnił dużą lukę na rynku Antyków i Dzieł Sztuki, umożliwiając całkowicie bezpieczne i komfortowe, skuteczne inwestowanie w Sztukę, również osobom nie mającym wiedzy fachowej i doświadczenia w tym zakresie, tudzież nie mogącym poświęcić inwestowaniu w Sztukę niezbędnego czasu.  Całą związaną z tym odpowiedzialność (gwarancja autentyczności) oraz żmudną pracę (poszukiwania przedmiotów oraz budowa i prowadzenie kolekcji), Inwestorzy powierzają w tym przypadku nam, za uzgodnionym wynagrodzeniem.

Co bardzo istotne – wynagrodzenie to nie wpływa realnie na wynik inwestycji, ponieważ jako bezpośredni importer dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich – zapewniamy naszym Inwestorom unikalne, bardzo atrakcyjne przedmioty w znakomitych cenach “z pierwszej ręki”, absolutnie nieosiągalnych dla klientów detalicznych. Dysponujemy bowiem wypracowanymi przez lata kontaktami handlowymi do prawie 3000 prywatnych kolekcjonerów, galerii, marszandów i antykwariuszy w całej Europie i Stanach Zjednoczonych.

Od wielu lat, naszą specjalizacją jest kompleksowa obsługa profesjonalnych inwestycji w Dzieła Sztuki Dawnej. Służymy fachową pomocą na każdym etapie tego procesu :

 • przygotowanie projektu i strategii działania (nieodpłatnie)
 • zakupy inwestycyjne, budowa i prowadzenie kolekcji (jeżeli uzgodniono formę kolekcji)
 • wyjście z inwestycji i realizacja zysku (wyszukanie nabywcy/-ów, sprawne negocjacje zmierzające do uzyskania optymalnej ceny satysfakcjonującej obie strony, fizyczna finalizacja sprzedaży).

Prowadzimy wyłącznie obrót certyfikowany – każdy nasz przedmiot inwestycyjny, posiada Certyfikat Autentyczności oraz Gwarancję Legalności.

Zapraszamy na bezpłatne i niezobowiązujące konsultacje.

.

Jak NIE inwestować w Sztukę ? 

Jeżeli posiadasz obszerną wiedzę z zakresu historii sztuki i – co ważne – wiedza ta jest poparta wieloletnim doświadczeniem praktycznym – możesz oczywiście inwestować w Sztukę samodzielnie. Jeżeli tak nie jest – zdecydowanie odradzamy i przestrzegamy przed inwestowaniem samodzielnym. Jest to bowiem szybka, pewna droga do straty większości lub często nawet wszystkich zainwestowanych środków (zakup falsyfikatów), a niekiedy też do niezamierzonego, lecz poważnego konfliktu z prawem (np. dzieła skradzione). Należy też zwrócić uwagę, że poszukiwanie przedmiotów spełniających surowe kryteria inwestycyjne, jest niestety zajęciem wyjątkowo absorbującym i czasochłonnym. A jak celnie zauważył już Benjamin Franklin – Time is money.

Korzystanie w tym zakresie z tzw. Art Bankingu (usługa świadczona przez niektóre banki w ramach private banking), oferty dużych domów aukcyjnych oraz różnego typu “dedykowanych art doradców” opłacanych przez banki lub domy aukcyjne – nie rozwiązuje problemu, ponieważ inwestycyjnie mija się całkowicie z celem. Ceny wszystkich przedmiotów w tych źródłach, zawierają bowiem wkalkulowane horrendalne koszty administracyjne oraz prowizyjne całego sztabu pracowników i łańcucha pośredników, co powoduje, że osiągnięcie jakiegokolwiek zysku przy późniejszej odsprzedaży – graniczy z cudem.

Natomiast miejsc “okazyjnych” – takich jak bazary, małe antykwariaty lub popularne internetowe portale aukcyjne – nie można w ogóle brać realnie pod uwagę tytułem profesjonalnych inwestycji. Główne tego przyczyny, to m.in. bardzo niska jakość przedmiotów, olbrzymia ilość falsyfikatów, brak gwarancji autentyczności i legalności, a często również – brak możliwosci otrzymania jakiegokolwiek dokumentu potwierdzającego dokonanie zakupu (rachunek, paragon, umowa, faktura, etc.).

Wszystkie zasady bezpiecznego oraz skutecznego inwestowania w Sztukę, szczegółowo omawia nasze Vademecum, do którego uważnej lektury serdecznie Państwa zachęcamy.

44 komentarze do: “Jak inwestować w Sztukę ?

 1. Czy można zlecić Państwu prowadzenie takiego portfela inwestycyjnego ??

  1. Tak, oczywiście. Jest to jedna z oferowanych przez nas usług.
   Przed rozpoczęciem współpracy zawsze przygotowujemy niezobowiązującą, indywidualną ofertę i biznes plan, dostosowane do preferencji Inwestora, zakładanego budżetu inwestycji oraz horyzontu czasowego jej trwania.

   Miłego dnia !
   Rokaj Group

 2. A jak będę zamykał inwestycję, to co ze sprzedazą, czy mozna to zlecić wam, ? jaka jest wtedy prowizja?

  1. Panie Ryszardzie, tak jak napisaliśmy w artykule.
   Jeżeli takie jest życzenie Klienta, całe wyjście z inwestycji (sprzedaż przedmiotów) można powierzyć nam.
   W imieniu Klienta realizujemy wówczas usługę kompleksową – od wyszukania nabywcy/-ów, poprzez negocjacje zmierzające do uzyskania optymalnej ceny satysfakcjonującej obie strony, aż po fizyczną finalizację sprzedaży.
   Co więcej – w większości przypadków, w fazie negocjacyjnej nie ma nawet potrzeby dostarczania nam przedmiotów, gdyż dysponujemy ich dokładnymi zdjęciami w naszym archiwum cyfrowym.
   Nasza prowizja za całą usługę, wynosi odpowiednio :
   10% – przy wolumenie sprzedaży do 100 tys. zł
   8% – przy wolumenie sprzedaży do 500 tys. zł
   5% – przy wolumenie sprzedaży do 1 mln zł
   4% – przy wolumenie sprzedaży do 2 mln zł
   3% – przy wolumenie sprzedaży do 5 mln zł
   2% – przy wolumenie sprzedaży do 10 mln zł
   % negocjowany – przy wolumenie sprzedaży powyżej 10 mln zł.
   Jest to więc zaledwie drobny ułamek realizowanego przez Inwestora zysku, który przeważnie kształtuje się średnio na poziomie 20% rocznie (w przybliżeniu można przyjąć, że po około 5 latach, zainwestowana kwota się podwaja).
   Oczywiście, prowizja jest płatna dopiero po sfinalizowaniu sprzedaży.
   Nigdy nie pobieramy od Klientów jakichkolwiek opłat z góry.

   Miłego dnia !
   Rokaj Group

 3. Jak dla mnie genialne opracowanie tematu inwestycji w sztuke. Napisana krótko, zwięźle i bez ściemy seria 3 artykulów, otwierająca oczy zarówno na możliwości znacznych zysków na sztuce (tej przez duże S), jak i na zagrożenie utopienia kasy w nowoczesnej pseudo sztuce.

  1. 3 artykułów ? a gdzie są te 2 pozostałe ?

   1. Na tym blogu 🙂
    A nawet nie 3 tylko 4 artykuły, które tworzą jedną spójną całość, traktującą o szeroko pojętej tematyce bezpiecznego inwestowania w Sztukę :
    Artykuł 1 : Wprowadzenie (niniejszy artykuł)
    Artykuł 2 : Perspektywy, skala rynku i zagrożenia
    Artykuł 3 : Inwestycje w Sztukę – Vademecum
    Artykuł 4 : Inwestycje w Starodruki – Vademecum
    Zachęcamy do uważnego zapoznania się ze wszystkimi, co pozwoli spojrzeć na zagadnienie w sposób kompleksowy.

    Miłego dnia !
    Rokaj Group

  2. do #exodus:
   Dokładnie, o tym nie powiedzą ci w wielkich domach aukcyjnych, naciągających naiwnych na fortunę za jeden rysowany lewą nogą bohomaz. A później płacz że stracili na sztuce. Kiedy prawdziwej sztuki nie mieli nawetw ręku.

  3. Meritum sprawy. Ludzie nawet nie zdają sobie sprawy jak koszmarnie są dymani płacąc walizki pieniędzy za nowe bezwartosciowe badziewie. Choć z drugiej strony to i dobrze, bo antyki nadal jeszcze można kupić w przyzwoitych kwotach. Ja korzystam z tego od lat i bardzo sobie chwale

   1. Dość dosadnie ujęte 😉 Ale celnie, w punkt.

    Miłego dnia !
    Rokaj Group

  4. Brawo dla Was jako firmy!! W końcu ktoś nazwał publicznie po imieniu to co od paru lat artdealerzy usiłują zamiatć pod dywan!!

   1. Usiłują i to skutecznie. Ciągle jeszcze trafiają się barany którzy placą kolosalne pieniądze za świeże “instalacje” lub inne chore kleksy, które sponsorowane media określają jako sztukę. Prawdziwi dawni Mistrzowie chyba się w grobach przewracają widząc współczesne “dzieła”.

 4. Rewelacyjny poziom bloga i wogole calej strony. O przedmiotach w sklepie już nawet nie wspomne. Czy oprócz przedmiotów na stronie macie jeszcze inne antyki w ofercie ?

  1. Bardzo dziękujemy za słowa uznania. To dla nas motywacja do dalszej, ciężkiej pracy.
   Odpowiadając na pytanie – tak, oczywiście, oprócz przedmiotów w E-Sklepie, posiadamy też inne antyki.
   W naszych magazynach w Polsce i za granicą, dostępne są tysiące pięknych przedmiotów z różnych dziedzin sztuki.
   Siłą rzeczy, na stronie www możemy zaprezentować jedynie bardzo niewielką ich część, by nie spowolnić działania (wyświetlania się) strony.
   Na życzenie, jesteśmy oczywiście w stanie przygotować ofertę na dowolne przedmioty z całej Europy.
   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

   Miłego dnia !
   Rokaj Group

 5. Macie piękne przedmioty, ale niektóre ceny troche wysokie

  1. Panie Leszku, bardzo dziękujemy za wyrażenie opinii, codziennie staramy się o najlepszy możliwy towar 🙂
   Odnośnie cen, zawsze może Pan użyć przycisku “NEGOCJUJĘ” 😉

   Miłego dnia !
   Rokaj Group

 6. Zaciekawiły mnie te artykuły o inwestycjach w antyki, nawet bardzo

 7. A great company, beautiful furniture, thx

  1. Thank you.

   Best regards
   Rokaj Group

 8. Kurcze naprawde znakomity cykl o inwestowaniu w antyki i mega dawka profesjonalnej wiedzy podana w bardzo przystepny sposob. Przyswojenie tych wiadomosci moze uratowac bardzo duzo pieniedzy

 9. nic dodać, nic ujać

 10. Trafiłem do Was przez przypadek, gratuluję poziomu merytorycznego i bardzo ciekawych artykułow na blogu. Będę stałym czytelnikiem.

  1. Dziękujemy, zapraszamy, pozdrawiamy 🙂

   Miłego dnia !
   Rokaj Group

 11. Ciekawa opcja nie powiem, musze sie w to zaglebic

 12. Uważam ze stara sztuka to swietna alternatywa dla uzupelnienia portfela inwestycyjnego. Nowa sztuka to ruletka.

  1. Też tak uważamy… 🙂

   Miłego dnia !
   Rokaj Group

 13. Jesteśmy z mężem pod wielkim wrażeniem strony, a lektury Waszego bloga i przeglądania pięknych przedmiotów w sklepie, starczy nam na całe Święta : ) Czy w styczniu spodziewacie się nowych przedmiotów, bo będziemy chcieli Was odwiedzić ? Życzymy Wesołych Świąt!

  1. Serdecznie dziękujemy za miłe słowa, to najlepsza nagroda za naszą codzienną pracę 🙂
   W styczniu zapewne pojawią się w naszej ofercie nowe przedmioty.
   Zresztą pojawiają się one praktycznie każdego dnia 🙂
   W okresie świąteczno-noworocznym pracujemy normalnie.
   Oczywiście zapraszamy do odwiedzenia nas w dowolnym terminie.
   I również życzymy Państwu spokojnych, zdrowych, ciepłych i rodzinnych Świąt 🙂

   Miłego dnia !
   Rokaj Group

 14. Ars longa, vita brevis…

  1. W rzeczy samej 🙂

   Miłego dnia !
   Rokaj Grup

 15. Temat który daje gigantyczne możliwości, pod warunkiem że robi się to zgłową, nie przepłaca w domach aucyjnych, i nie kupuje okazji od pokątnych sprzedawcow.

  1. Sami nie ujęlibyśmy tego krócej i lepiej 🙂

   Miłego dnia !
   Rokaj Group

 16. Jak dlamnie calkiem nowy temat nie lubiłem nidy historii, ale przyznam ze od pół roku wciagnal mnie skutecznie, najwazniejsze ze nie inwestuje się tu w wirtualny zapis na serwerze tylko w rzeczywiste przedmioty które do tego istnieją w bardzo niewielu egzemplarzach. Kojarzy mi sie to troche ze starymi autami klasykami, ale inwestowanie w antyki i dzieła szuki jest dużo wygodniejsze i dostępniejsze, przynajmniej jak dla mnie

  1. Panie Marku, trzymamy kciuki za rozwój Pana pasji 🙂
   I w razie potrzeby służymy wszelką pomocą, jak od początku naszej współpracy.

   Miłego dnia !
   Rokaj Group

 17. Spór co lepsze, antyki czy akcje, został właśnie definitywnie rozstrzygnięty. Kretyńską debatę zakończył koronawirus.
  Miliony jeleni nabitych w akcje na całym świecie i na naszej śmiesznej GPW, praktycznie z dnia na dzień zostało gołych na rykowisku,
  nie znajdując już kolejnego frajera który zechce odkupić od nich “spółki”, chyba że za 10% tego co sami zapłacili. A to dopiero początek.
  Nigdy nie cieszyłem się czyimś niepowoedzeniem, ale tych akurat idiotów nie potrafię żałować. Jeżeli ktoś woli inwestować i trzymac majątek w czymś czego nie ma, zamiast w czymś co istnieje i do tego jest piękne, to jest sam sobie winien i powinien zostać ubezwłasnowolniony. Tyle w temacie. Miłej niedzieli i dużo zdrowia dla wszystkich myślących.

  1. Cóż… nie sposób się z tym nie zgodzić. Bez ogródek ujął Pan meritum sprawy. Samo życie. Brutalne, ale prawdziwe.
   WŁAŚNIE TO tłumaczyliśmy przez lata niezliczoną ilość razy wszystkim naszym nowym Klientom,
   którzy wahali się czy kupić na inwestycję dzieła sztuki, antyki, starodruki, kolekcje
   czy może jednak akcje, kontrakty, etc (bo te są “bardzo płynne”).
   Ci, którzy wybrali świat przedmiotów realnych – liczą dziś zyski.
   Ci, których skusił świat wirtualny – liczą straty. Iluzoryczny domek z kart się rozsypał.

   Miłego dnia !
   Rokaj Group

   1. Na szczescie jestem w tej pierwszej grupie : ) dziękuje Wam że mnie wtedy przekonaliscie, choć wstyd sie teraz przyznać ale miałem wątpliwosci do samego konca

    1. Pamiętam Panie Jarosławie trudne początki naszej współpracy 😉
     Media potrafią skutecznie zrobić niemal każdemu wodę z mózgu.
     Tym bardziej cieszę się, że podjął Pan trafną decyzję.
     Nota bene chyba już 5 lat naszej stałej współpracy właśnie mija 🙂
     Pozdrawiam serdecznie

     Miłego dnia !
     Rokaj Group

  2. do #realistaxxl:
   Dokładnie, śmierć frajerom!!
   Dawcy kapitału byli, są i będą. Oni się nigdy niczego nie nauczą, bo żadne racjonalne argumenty do nich nie trafiają.
   A te ochłapy co cudem uratują z giełdy, zapewne “zainwestują” na jeszcze płynniejszym rynku jakim jest np. Forex, obowiązkowo z lewarem x50 lub większym, by błyskawicznie odrobić straty…

   1. Panie Macieju, proszę już nie kopać leżących 🙁
    Choć, o zgozo, trudno jest odmówić Pana wypowiedzi 100% racji.

    Miłego dnia !
    Rokaj Group

    1. Kiedy oni się sami kopią : )

     1. W sumie fakt… 😉

      Miłego dnia !
      Rokaj Group

  3. Śmiać mi się teraz chce z tych, którzy śmieli się z nas, gdy razem z mężem inwestowaliśmy w antyki, a nie w akcje.
   Z perspektywy czasu muszę też przyznać, że najlepsze z naszych przedmiotów kupiliśmy u Was w ubiegłym roku.
   Pozdrawiam Izabela.

   1. Cóż Pani Izabelo… jak już zauważyli starożytni, “rident haec optima attrita ridet plebecula” – czyli ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.
    Pamiętam Państwa zakupy. Przedmiotów nie było może specjalnie dużo, lecz wszystkie, także i te z lat wcześniejszych, były znakomite jakościowo (szczególnie rzeźby i starodruki).
    Gdybyście chcieli Państwo teraz którykolwiek z tych przedmiotów odsprzedać – to na każdy z nich, mamy inwestorów dosłownie od ręki.
    Racjonalne myślenie i konsekwencja w działaniu, zawsze popłacają.
    Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy 🙂

    Miłego dnia !
    Rokaj Group

Dodaj komentarz