Antyki, meble stylowe, stylizowane, repliki … czy i czym się różnią ?

Internetowy Sklep z Antykami ROKAJ ANTYKI – to zarówno oryginalne, stylowe meble antyki oraz luksusowa biżuteria antykwaryczna, starodruki i przedmioty kolekcjonerskie, jak również ich późniejsze, przystępne cenowo kopie i naśladownictwa – czyli meble stylizowane oraz repliki antyków (np. znakomicie wykonane, współczesne kopie rzeźb i popiersi antycznych). Niestety, wszechobecny chaos informacyjny oraz podstawowe błędy merytoryczne, bezkrytycznie powielane w mediach oraz na stronach internetowych małych antykwariatów, powodują iż duża część spośród trafiających do nas ostatnio Klientów, nie rozróżnia de facto pojęcia przedmiotów oraz mebli antycznych (stylowych) od ich stylizowanych odpowiedników oraz współczesnych kopii.

Jest to efekt nierzetelnych i świadomie wprowadzających w błąd opisów, sugerujących iż dany przedmiot to oryginalny antyk, podczas gdy najczęściej faktyczny jego “wiek” to ledwie parę miesięcy, które spędził on w kontenerze, płynąc z Dalekiego Wschodu, gdzie został wyprodukowany za parę dolarów, ze sprasowanych maszynowo odpadów, mających imitować szlachetne drewno lub inne oryginalne tworzywo z którego był wykonany oryginał w epoce.

 

Antyki  –  czyli …co ?

Przeglądając opisy większości aukcji internetowych oraz ofert prywatnych na popularnych portalach ogłoszeniowych, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że antykiem jest wszystko, co tylko jest choć trochę starsze niż aktualnie eksploatowany telewizor lub telefon na gwarancji. Rzecz jasna, to kuriozum ma swoje głębokie uzasadnienie finansowe, zgodnie ze starą zasadą, że gdy nie wiadomo o co chodzi – chodzi o pieniądze. Antyki bowiem są rzadkim i poszukiwanym creme de la creme przedmiotów, zaś ich ceny są niewspółmiernie wyższe od współcześnie produkowanych replik, co wynika z ich rzadkości oraz wartości historycznej.

Dodaj komentarz