Czym charakteryzuje się styl wenecki?

Meble weneckie

Jeśli chcesz, aby Twoje wnętrze wyglądało oryginalnie tak, jak żadne inne, postaw na styl wenecki. To połączenie wpływów stylu gotyckiego, bizantyjskiego, i osmańskiego, z dodatkami włoskiego klasycyzmu. Nie ma co ukrywać, styl wenecki to pewien rodzaj przepychu, chociaż urządzony z wyjątkowym smakiem. Jak wyglądają meble i antyczne dodatki, którymi wyposażysz wnętrze weneckie?

Postaw na jakościowe dodatki 

Dlaczego mówiąc o stylu weneckim skupiamy się na dodatkach? Ponieważ nie ma tutaj mowy i przypadkach. Każdy element to przemyślany produkt wprowadzony do wnętrza nie bez powodu. Każdy z nich musi wyróżniać się przede wszystkim wysokim gatunkiem. Bogate tkaniny, takie jak adamaszek, dywany tkane z jedwabiu bądź wełny, wykonywane najczęściej ręcznie — nie ma tutaj miejsca na gorsze podróbki. Lepiej w takim wypadku postawić na mniejszą ilość ozdób niż wypełniać przestrzeń niskim gatunkiem produktów. 

Różne formy i kolory — kontrolowany przepych we wnętrzach w stylu weneckim

Wnętrza w stylu weneckim mogą być odpowiednikiem tego, z czym kojarzona jest sama Wenecja. To miasto zakochanych, więc nie brakuje tutaj wielu często skrajnych emocji, kolorów, z którymi kojarzone są wielobarwne marzenia zakochanych. Przepych uczuć odzwierciedlany jest w przepychu panującym we wnętrzach. Mimo tego zachowany zostaje jednak pewien rodzaj spokoju w całym tym chaosie. W takim wypadku stawiając na dodatki i antyki w stylu weneckim warto dobrać je do reszty posiadanych już produktów. Jeśli szukasz oryginalnych dodatków postaw na te z mieniącym się tęczowym szkłem — to surowiec pochodzący z wyspy Murano niedaleko Wenecji. Pięknie prezentować się będzie żyrandol z ich dodatkiem, świeczniki, czy naczynia ozdobne. Jakie kolory panują w weneckich wnętrzach? Przede wszystkim liczy się głębia barw. Czerwienie, błękity, fiolety, przygaszone żółcie. Mocne zdobienia wnętrz wcale nie muszą oznaczać bałaganu i nienaturalnej przesadności w dekoracji. Z tego stylu wywodzi się szereg pięknych antyków, które w wyjątkowy sposób podkreślą klimat wnętrza. Takim produktem są, chociażby lustra, które przecież nieodłącznie kojarzą się z Wenecją.

Czy styl wenecki jest dla każdego?

Mogłoby się wydawać, że przepych, jakim określany jest we wnętrzach styl wenecki nie sprawdzi się u każdego. Jak się okazuje, dobrze we wnętrzach weneckich czują się zarówno ci, którzy lubią otaczać się wieloma przedmiotami, jak i ci, którzy cenią sobie swobodę. To styl, który pasuje do klasyki, jak i nowoczesności. Nie musisz się więc go obawiać. Posiadając w swojej kolekcji przedmioty wyposażenia wnętrz, które tworzone są w stylu weneckim możesz mieć pewność, że wielu odbiorców znajdzie się w kolejce chętnych po żyrandole czy świeczniki z tęczowym szkłem , czy wystawne lustra weneckie, które nie tylko ozdobią wnętrze, ale również sprawią, że optycznie się ono powiększy. Dowolne kombinacje sprawiają, że styl wenecki sprawdzi się w wielu przestrzeniach. Przede wszystkim, kolorowe elementy i stylowe antyki sprawiają, że przestrzeń zyskuje bardzo ciepły i pozytywny klimat, jakim przecież wyróżnia się sama Wenecja.

Meble w stylu weneckim

Same dodatki nie sprawią, że dom czy salon zamieni się w wenecki krajobraz. Warto postawić na jeden głównym motyw w postaci mebla — stylowy stół, ozdobna komoda lub komplet stylizowanych krzeseł stanie się świetną podstawą do tego, aby dobrać do tych elementów klimatyczne dodatki. Nie trzeba jednak ograniczać się w aranżacji przestrzeni. Zaraz obok ozdobnej komody postawić można nowoczesny fotel czy lampę. Tapicerowane pikowane meble świetnie wyglądać będą w salonach i sypialniach. Nie należy jednak zapominać o wysokiej jakości materiałach, które dane produkty będą tworzyć. Lustra z ozdobnymi ramami mogą licznie pojawiać się w przedpokojach i przedsionkach. To jedna z lepszych inwestycji antycznych, które nie tracą na swojej wartości mimo upływu lat. Ponieważ styl wenecki jest ciągle w modzie, nie ma obawy przed inwestowaniem w antyki z tego właśnie nurtu.

Dodaj komentarz