Antyczna sypialnia – jak ją urządzić?

antyczna sypialnia

Sypialnia odgrywa w domu istotną rolę. To miejsce odpoczynku i regeneracji. Zazwyczaj na uboczu, z dala od gości i innych domowników urządzona w taki sposób, aby móc poczuć się w niej dobrze. Czy antyczna sypialnia, to zawsze dobry wybór? Wszystko zależy od estetyki domowników. Jeśli Twoim ulubionym stylem aranżacyjnym jest styl francuski, angielski, bądź ponad wszystko kochasz klasykę, to jak najbardziej. Jak zatem urządzić antyczną sypialnie? Jak dopasować antyki, aby sypialnia nie stała się jedną z komnat muzealnych i nie zatraciła swojej zmysłowości, subtelności i intymnego charakteru? 

Jak wybrać meble antyczne do sypialni?

Urządzając sypialnię antyczną już na wstępie warto przeanalizować potrzeby. Czy ma być to aranżacja typowo eklektyczna, pokój stylizowany na historyczny, czy może niepoprawnie romantyczny? Wybór jednej z 3 koncepcji pomoże w osiągnięciu zamierzonego celu. Wspomniany eklektyzm charakteryzuje się wyłącznie dopełnieniem estetyki sypialni antykami. Pojedyncze meble o ciekawej stylistyce podkreślają indywidualność. Urządzona oszczędnie, ale wyrafinowanie będzie kwintesencją relaksu. Sypialnia inspirowana duchem historycznym w całości odzwierciedla miłość do minionej epoki. W takim pomieszczeniu należy zwrócić uwagę nie tylko na precyzyjny dobór antyków, ale i pozostałych elementów dekoracyjnych, które będą spójne na przykład ze stylem klasycystycznym. Z kolei subtelnie romantyczna sypialnia to klimatyczne pomieszczenie, które swój styl buduje antycznymi bibelotami. Wystarczą pozłacane ramki, porcelanowe figurki i oświetlenie z retro abażurem, aby dopełnić dużą antyczną komodę, bądź łóżko wykończone w stylu Ludwika XVI. 

Jakimi antykami zaaranżować sypialnie?

Bez względu na styl kupując antyki do sypialni, warto postawić na elementy, dzięki którym pomieszczenie nabierze charakteru. Czasem wystarczy antyczny fotel, aby poczuć ducha przeszłości i cieszyć się przytulnie urządzonym wnętrzem. Wiele osób chętnie wybiera masywne antyczne łóżko. Królewskie rozmiary i ciekawie wykończony mebel, to bez wątpienia gratka dla miłośników antyków. Równie imponująco prezentuje się szafa lub komoda z wyraźnymi detalami, które nawiązują do przeszłości. Panie z całą pewnością będą zachwycone gustowną toaletką z subtelnym antycznym oświetleniem, która swoją estetyką będzie przypominać kultowe sceny z ulubionych filmów. Oczywiście nie należy zapominać o dekoracjach. Sypialnia to miejsce intymne, dlatego dużą rolę odgrywa oświetlenie i kolory, które zmysłowo rozproszą światło. Stolik nocny lub antyczna komoda to dobre miejsce na zabytkowy zegar lub oryginalne dzieło sztuki. Inspirując się kadrami wprost z kart historii nie mogą umknąć uwadze stylowe kominki marmurowe. Dodadzą aranżacji klasy i wyjątkowości. Portale kominkowe bogato zdobione sztuką rzeźbiarską, to element dekoracji, który wprowadzi do sypialni klimat.

Dodaj komentarz