Stylowe wnętrza – baza wiedzy, projekty i wyposażenie

Stylowe wnętrza to temat-rzeka i bardzo szerokie pojęcie, które nie posada ścisłej definicji i jest swego rodzaju subiektywnym hasłem, które niemal dla każdego może oznaczać nieco inną aranżację wnętrza. W niniejszym artykule postaramy się w sposób ciekawy i przystępny przybliżyć Państwu zarys tematu oraz uporządkować chaos, jaki dotyczy podstawowych pojęć, które się z nim wiążą.

W uproszczeniu przyjąć można, że wnętrza stylowe, to po prostu wnętrza których świadoma aranżacja odzwierciedla lub nawiązuje do cech stylistycznych konkretnej epoki historycznej (np. renesansu, baroku, rokoka, klasycyzmu, etc…), stylu w sztuce lub nurtu artystycznego (np. Art Deco, Secesja, etc…).

 

Co składa się na stylowe wnętrze ?

Wbrew obiegowej opinii, wysokiej klasy wnętrze stylowe to nie tylko meble. To także cały szereg przedmiotów im towarzyszących – wypełniających przestrzeń i tworzących “klimat” wnętrza. Kompletne stylowe wnętrze, to umiejętnie dobrana proporcja mebli, oświetlenia, luster, zegarów, rzeźb, malarstwa oraz drobniejszych dodatków funkcjonalnych lub dekoracyjnych.

Dodaj komentarz