O firmie Rokaj Group

Od niemal 25 lat napędza nas pasja europejskiej historii, stylowych wnętrz, antyków oraz dzieł sztuki.

Działamy jako Spółka z o.o., pod znaną i rozpoznawalną w branży marką Rokaj Group.

Z całej Europy importujemy luksusowe dzieła sztuki, antyki, meble stylowe, starodruki i artefakty,

a także tzw. małą architekturę – pełne wyposażenie klasycznych parków, ogrodów, oranżerii, etc.

Aktualnie jesteśmy wiodącą polską firmą na rynku kompleksowego wyposażenia wnętrz stylowych,

profesjonalnych inwestycji w dzieła sztuki dawnej oraz budowy bibliotek i kolekcji prywatnych.

Ponadto, jesteśmy też hurtowym dostawcą antyków dla ponad 200 polskich antykwariatów i galerii.

Na rynku cieszymy się nienaganną reputacją.

Wszystkie opinie (50) o Rokaj Group w Google – sprawdzicie Państwo
TUTAJ  i  TUTAJ

 

Poznaj nas bliżej :

Rokaj Group

Nazwa naszej Firmy – ROKAJ GROUP – nie jest dziełem przypadku.

ROKAJ” – to spolszczenie oraz prawidłowa wymowa terminu rocaille, oznaczającego charakterystyczny dla epoki Rokoka motyw dekoracyjny (ornament), bardzo szeroko stosowany w ówczesnym wystroju wnętrz, dekoracjach architektonicznych i rzemiośle artystycznym. Ten symbol sztuki dojrzałego rokoka, cechuje unikalna, asymetryczna, fantazyjna forma o płynnych konturach, nawiązująca do kształtów małżowin, muszli i flory morskiej, od połowy XVIII w. wzbogacona o “koguci grzebień” oraz grzywy fal morskich.  Element rocaille  jest zwieńczeniem naszego logotypu.

GROUP” – oddaje zaś rozmach i faktyczny charakter naszej działalności – współpracę z prawie 3000 firm, antykwariatów, galerii, domów aukcyjnych oraz kolekcjonerów i marszandów w Polsce, Europie, a także USA.

Rokaj Group UK

Rok 2020 był dla Rokaj Group czasem bardzo dynamicznego rozwoju. Ogólnoświatowa pandemia Covid, nie miała bowiem najmniejszego wpływu na obrót inwestycyjny i kolekcjonerski wyselekcjonowaną sztuką dawną, co w sposób nader wymowny i jednoznaczny, potwierdziło olbrzymią siłę oraz ponadczasowe bezpieczeństwo rekomendowanego przez  nas  inwestowania  w  luksusowe  antyki.  Dowiedz się więcej…

Zgodnie z przyjętym i realizowanym przez Spółkę planem rozwoju na lata 2020-2025, wraz z końcem 2020 roku, został zarejestrowany i rozpoczął działalność Rokaj Group UK z siedzibą w Liverpool. Nasz angielski oddział, obsługuje rynek Wysp Brytyjskich oraz Stanów Zjednoczonych i Kanady. Zapraszamy do odwiedzenia będącej aktualnie w fazie końcowych testów, dedykowanej dla rynków anglojęzycznych, strony rokaj.co.uk .

Vecchia Roma

Vecchia Roma – to firma specjalistyczna, utworzona przez Rokaj Group wyłącznie do obsługi technicznej importu selekcjonowanych przedmiotów antykwarycznych (z rynku włoskiego) oraz koordynacji pozostałych działań wspierających – tymczasowego magazynowania przedmiotów zakupionych na terenie całych Włoch oraz organizacji międzynarodowego transportu dzieł sztuki na terenie całej Europy, ze szczególnym uwzględnieniem Półwyspu Apenińskiego.

W Polsce natomiast, firma Vecchia Roma realizuje montaże specjalistyczne (w tym najtrudniejsze montaże ważących niekiedy setki kilogramów, gigantycznych żyrandoli pałacowych). Montaże te, są bardzo istotną, nieodłączną częścią świadczonej przez nas, profesjonalnej usługi kompleksowego  wyposażenia  wnętrz  oraz  terenów  stylowych.

Siedziba

Biuro naszej firmy mieści się w Warszawie, przy Placu Bankowym numer 2, czyli w tzw. Błękitnym Wieżowcu – jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich biurowców, będącym budynkiem o bardzo ciekawej historii.

Mało kto już dziś pamięta, że został on wybudowany dokładnie w miejscu zajmowanym przed II wojną światową przez tzw. Wielką Synagogę, wysadzoną w powietrze przez hitlerowców w dniu 16 maja 1943 roku.

Rozpoczęta w połowie lat 60. budowa, trwała z przerwami niemal 30 lat. Budynek ukończono dopiero w roku 1991. Ze względu na pierwotny kolor swojej elewacji, był on przez długie lata nazywany „Złocistym Wieżowcem”. Dopiero wykonana pod koniec lat 90., wymiana elewacji na szkło refleksyjne, idealnie odbijające w pogodne dni błękit nieba, przyczyniła się do zmiany jego zwyczajowej nazwy na Błękitny Wieżowiec / Blue Tower.

Ekspozycja centralna

Nasza nowa ekspozycja centralna, mieści się w odległości 15 km od ścisłego centrum Warszawy – w Ożarowie Mazowieckim, przy ulicy Poznańskiej 98, na terenie WRSRH Bronisze SA, w hali Warszawskich Targów Antyków, otwartych dla zwiedzających w każdą sobotę i niedzielę w godzinach 8-16.

Będac największym wystawcą na WTA, zapewniamy wszystkim naszym Klientom na życzenie dogodną możliwość zakupów i oglądania ekspozycji przez 7 dni w tygodniu w godzinach 8-20.

Załadunki, transporty oraz odbiory hurtowe dla zaopatrywanych przez nas galerii i pośredników – realizowane są natomiast przez 24h na dobę, zgodnie z aktualizowanym na bieżąco harmonogramem logistycznym. Całodobowo monitorowany oraz chroniony, zamknięty teren, gwarantuje bezpieczeństwo i możliwość zostawienia aut (bus, TIR) na czas załadunku.

Salon w Jankach

Ekspozycja centralna WTA zastąpiła funkcjonujący wcześniej salon firmowy w podwarszawskich Jankach, do którego część z Państwa (podobnie  jak  i  my)  zdążyła  się  już  przyzwyczaić.

Jednakże duży wzrost sprzedaży liczony rok-do-roku, kwestie logistyki (plac TIR) oraz łącznego metrażu powierzchni ekspozycyjno-magazynowej, zadecydowały ostatecznie o utworzeniu nowej, wielokrotnie większej, lepiej zorganizowanej Ekspozycji Centralnej w hali WTA oraz na terenie WRSRH  Bronisze  SA  (m.in.  ekspozycja  fontann  pałacowych).

Jednocześnie podjęliśmy też decyzję o wycofaniu z naszej oferty uzupełniającej kolumn Hi-End, które – choć były produktem najwyższej jakości – wykraczały jednak poza ramy ścisłej specjalizacji, którą określa przyjęty i realizowany przez naszą Spółkę plan rozwoju na lata 2020-2025.

Showroom Targówek

Obowiązki salonu w Jankach przejął nasz dodatkowy, mały showroom, zlokalizowany na Targówku przy ul. Jórskiego 25, w dogodnym punkcie komunikacyjnym – 600 m od stacji metra Trocka i 350 m od arterii ulicy Radzymińskiej, który pomyślany jest jako udogodnienie dla wielu Klientów związanych z prawobrzeżną częścią stołecznej aglomeracji, a także i dla tych wszystkich wjeżdżających do Warszawy od strony “M1 Marki”  osób, które chcą odebrać w tygodniu mniejsze przedmioty własnym transportem.

Nieduża, ale dobrze zorganizowana i ciekawie zaaranżowana przestrzeń, pozwoli też zapoznać się “na żywo” z elementami wyposażenia wnętrz stylowych, a jego fachowa i miła obsługa – sprosta każdemu wyzwaniu. Ponadto, wyeksponowane tu, przykładowe antyki oraz piękne przedmioty stylizowane, wybrane z naszej bogatej oferty, przybliżą i pozwolą Państwu poczuć  ten  niepowtarzalny  klimat,  jaki  zapewniają  stylowe  wnętrza.

Sklep online

Sklep online “ROKAJ ANTYKI” – gdy nie możesz odwiedzić nas osobiście.

W 12 kategoriach tematycznych znajdziecie tu Państwo luksusowe antyki, dzieła sztuki i przedmioty stylowe, wyselekcjonowane spośród wielu tysięcy pozycji dostępnych dziś w naszej ofercie – od mebli stylowych solo oraz w kompletach (meble do salonu, jadalnie, wypoczynki, biblioteki), przez stylowe lustra, oświetlenie, rzeźby, zegary, obrazy, aż po niezwykłe starodruki, kominki, fontanny i małą architekturę.

Sklep online “Rokaj Antyki”, oprócz upustu 10% względem cen bazowych, oferuje Klientom bardzo wiele innych komfortowych opcji, jak choćby możliwość zadawania pytań do każdego przedmiotu indywidualnie, negocjację cen online oraz gratisową dostawę na terenie całej Polski.

Wejdź do sklepu ROKAJ ANTYKI

Realizacje

Przez niemal ćwierć wieku w branży antyków i dzieł sztuki, zrealizowaliśmy  kompleksowe wyposażenie  wnętrz  stylowych  oraz  małą  architekturę kilkuset rezydencji, dworów, pałaców, hoteli, domów, willi oraz apartamentów prywatnych. Nasze antyki i dzieła sztuki, znajdziecie też Państwo w ponad 50 obiektach zabytkowych na terenie całego kraju. Zbudowaliśmy też kilkadziesiąt większych i mniejszych kolekcji dzieł sztuki, w tym prawie 20 prywatnych bibliotek starodruków wysokiej klasy.

Jednakże nasze realizacje – to nie tylko realizacje prywatne. Rokaj Group wyposaża w dzieła sztuki i antyki, także obiekty użyteczności publicznej oraz obiekty komercyjne, których charakter i poziom oferty, wymaga odpowiedniej oprawy. Przykład na zdjęciu – nasze żyrandole na Koncercie Urodzinowym Chopina w ekskluzywnym Fryderyk Concert Hall Warsaw. Zobacz więcej realizacji

Misja

Misją firmy Rokaj Group jest :

 • import luksusowych antyków, dzieł sztuki, mebli stylowych, starodruków, artefaktów i obiektów kolekcjonerskich z całej Europy,
 • kompleksowa realizacja wyposażenia stylowych wnętrz i terenów,
 • kompleksowa obsługa profesjonalnych inwestycji w Sztukę Dawną,
 • budowa bibliotek starodruków i kolekcji sztuki,
 • hurt antyków dla antykwariatów i galerii.

Misję powyższą realizujemy poprzez współpracę z prawie 3000 firm, instytucji oraz osób prywatnych w całej Europie – od Półwyspu Iberyjskiego i Skandynawii, aż po rynek wschodni (głównie Rosja i Ukraina).

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną Ofertą.

Współpraca

Oprócz Galerii, Antykwariatów i Marszandów,  zapraszamy do współpracy :

 • Inwestorów i Kolekcjonerów
 • Architektów oraz Projektantów Wnętrz i Terenów
 • Właścicieli apartamentów, domów i rezydencji
 • Właścicieli wszelkich obiektów historycznych
 • Właścicieli dobrych hoteli i ośrodków spa
 • Zarządy firm i funduszy inwestycyjnych
 • Pośredników i doradców finansowych.

Jesteśmy też zainteresowani nawiązaniem współpracy z :

 • agencjami eventowymi
 • domami mediowymi.

_______________

 

Przy stałej współpracy, oferujemy naszym Kontrahentom

dogodne warunki płatności i benefity logistyczne.

Zapraszamy do współpracy – dołącz do nas !

ROKAJ GROUP

Top 10


Nie przeocz ...

Newsletter

Wpisz swój adres email, aby otrzymywać informacje
o nowych przedmiotach, ofertach specjalnych,
zniżkach oraz zmianach w naszym sklepie