Piękne wnętrza od zawsze wypełniała muzyka.

Rokaj Group jest Autoryzowanym Dealerem

unikalnych kolumn głośnikowych marki Audio Planet.

Tych kolumn nie kupisz w żadnym sklepie na świecie.

Dedykowane kolumny głośnikowe klasy Hi-End, budowane i strojone na indywidualne zamówienie,

określić można mianem dzieł sztuki akustycznej.

Zarówno ich niepowtarzalne – potężne i czyste, przewyższające światową czołówkę brzmienie,

jak i niezwykły, wyjątkowo ekskluzywny design,

sprawiają, że są one wspaniałym dopełnieniem każdego rodzaju pięknych wnętrz z klasą.

Profesjonalny odsłuch i pełny proces zamówienia

tych unikalnych w skali światowej kolumn,

możliwy jest w Salonie w Jankach i w Szczecinie.

Czas budowy i dostrojenia każdej pary kolumn, zawiera się w przedziale od 6 do nawet 18 tygodni.

Na doskonałość, warto jednak poczekać.

Kolumny Hi-End Audio Planet – sztuka dźwięku

To nie przypadek, że polskie kolumny Hi-End zamawiane są przez klientów z zagranicy – z całej niemal Europy, Ameryki Północnej, a ostatnio także nawet z Dubaju, mającego opinię najbardziej wymagającego rynku świata.

Wyszukany i ekskluzywny design oraz najwyższej klasy materiały wykończeniowe, pozwalające perfekcyjnie wkomponować nasze kolumny w każde – stylowe lub ultranowoczesne wnętrze – to dopiero początek.

Najważniejsze kryje się w ich środku. Dedykowane, autorskie zwrotnice oraz strojone tygodniami przez najlepszych polskich akustyków podzespoły wiodących światowych producentów (m.in. Aurum Cantus, Usher, Seas, STX, SB Acoustics, etc.), w połączeniu z ręcznym wykonaniem wnętrz obudów – owocują niezwykłym brzmieniem, które w opinii Klientów, znacznie przewyższa ścisłą światową czołówkę kolumn “fabrycznych”.

Aktualnie oferujemy 14 modeli kolumn klasy Hi-End :

TAU CETI

Kolumny głośnikowe Hi-End model TAU CETI, posiadają piękne obudowy wykonane z dwóch gatunków sezonowanego, litego drewna liściastego, klejonego na przemian. Całość jest finalnie obłogowana i wykończona naturalnymi fornirami. Na indywidualne zamówienie – obudowy mogą być wybarwione na dowolne kolory. Dostępna jest też opcja na wysoki połysk.

Brzmienie kolumn Tau Ceti określić można jako uniwersum dostosowane do szerokiego spektrum gatunków muzycznych, z nieco ciemniejszym zabarwieniem tonalnym o znakomitej separacji, zwieńczone głębokim, ciepłym basem, którego głośnik zamontowany został w spodzie kolumny.

 • Wym. kolumny (wys./szer./głęb.) :  138/33/49 cm
 • Waga kolumn (para) :  120 kg
 • Optymalna moc wzmacniacza :  30-200 W.

TOWER MONITOR

Kolumny głośnikowe Hi-End model TOWER MONITOR,  to w opinii wielu Klientów wydarzenie wizualne. Posadowiona na kolumnie z litego drewna, przepiękna muskularna obudowa w formie walca z ukośnie ściętym szczytem, wykończona jest czarnym satynowym lakierem  i zdobiona aplikacjami wykonanymi z jesionowych fornirów barwionych na kolor kasztanowy.  Wnętrze zaś skrywa wiele miłych niespodzianek, jak choćby 5-calowy głośnik Seas z unikalną, opatentowaną technologią SpiderRing®.

Brzmienie kolumn Tower Monitor jest dystyngowane oraz …odprężające. Szybkie i pełne, lecz prowadzone miękko, detalicznie. Tak – to Twój chillout.

 • Wym. kolumny (wys./szer./głęb.) :  175/33/31 cm
 • Waga kolumn (para) :  90 kg
 • Optymalna moc wzmacniacza :  40-160 W.

TAO

Kolumny głośnikowe Hi-End model TAO – to ogień i woda. Niezwykłe połączenie klasyki wyglądu z ultra nowoczesnymi rozwiązaniami audio. Ukłon w stronę Klientów pragnących perfekcyjnie wkomponować kolumny w pomieszczenia zaaranżowane w stylu antycznym oraz klasycznym,  czemu sprzyja pochylony front zwieńczony personalizowanymi pilastrami.  Wrażenia audio gwarantuje zaś znakomity duet Satori – pierścieniowa kopułka i papirusowy stożek, wspierające potężny głośnik basowy.

Brzmienie kolumn Tao – to w dużym skrócie – zaskakująco perfekcyjna spójność i konturowość, podparta potężnym, budzącym respekt basem.

 • Wym. kolumny (wys./szer./głęb.) :  144/22/50 cm
 • Waga kolumn (para) :  150 kg
 • Optymalna moc wzmacniacza :  100-250 W.

TRIANGLE

Kolumny głośnikowe Hi-End model TRIANGLE są antytezą modelu Tao. Hybrydą minimalizmu wizualnego z selektywnym brzmieniem hi-end. Zaawansowane przetworniki Excel, zamknięte w futurystycznej obudowie złożonej m.in. z miękkiego drewna, szkła oraz kompozytów żywicznych, idealnie współpracują z pięknie brzmiącym aluminiowym woofer`em.  Wizualnie – to oferta dla Klientów, którzy stawiają na minimalistyczne wyposażenie wnętrz.  Akustycznie – gratka dla każdego konesera audio. Szkło w obudowie – to nieograniczone możliwości kreacji Twojego designu.

Brzmienie kolumn Triangle, to perfekcyjna selektywność i piękny, niski bas.

 • Wym. kolumny (wys./szer./głęb.) :  142/55/67 cm
 • Waga kolumn (para) :  120 kg
 • Optymalna moc wzmacniacza :  75-200 W.

TEBE

Kolumny głośnikowe Hi-End model TEBE, wyróżnia piękna linia i klasa mebla, bass-reflex skierowany do przodu oraz przednia ścianka pochylona delikatnie wyprofilowanym łukiem, wykonana pieczołowicie z kilku warstw litego jesionu. Oprócz estetyki, ma to niebagatelny wpływ na akustykę, głównie poprzez bardzo skuteczną eliminacje naprężeń oraz rezonansów. Pomimo niewielkich rozmiarów, kolumny dysponują dużą mocą.

Brzmienie kolumn Tebe to niezwykłe połaczenie subtelności, precyzyjnej separacji w średnich i wysokich tonach, z potężnym i głębokim basem, pojawiającym się wyłącznie w odpowiednim momencie i natężeniu.

 • Wym. kolumny (wys./szer./głęb.) :  122/20/49 cm
 • Waga kolumn (para) :  100 kg
 • Optymalna moc wzmacniacza :  30-200 W.

TEBE 2

Kolumny głośnikowe Hi-End model TEBE 2, to oczywiście kontynuacja wizualna ulubionego przez Klientów modelu Tebe. Nie bylibyśmy jednak sobą, gdybyśmy nie udoskonalili doskonałości.  Tebe 2 to już nie konstrukcja trójdrożna a 3,5-drożna, osiągami zbliżająca się do układów 4-drożnych ! Nowe głośniki basowe – to zaś wielowarstwowy węgiel od SB Acoustics. Emitują one potężne, lecz ”przyjazne” – ciepłe i nie męczące basy.

Brzmienie kolumn Tebe 2 lapidarnie określić można jako naturalną detaliczność i spokój, zwieńczone zdecydowanym i pełnym, gdy trzeba potężnym basem, jakości nie ustępującej znacznie droższym produkcjom.

 • Wym. kolumny (wys./szer./głęb.) :  124/20/50 cm
 • Waga kolumn (para) :  100 kg
 • Optymalna moc wzmacniacza :  60-200 W.

MONOLITH

Kolumny głośnikowe Hi-End model MONOLITH, to nasza specjalistyczna, druga już (obok modelu Triangle) propozycja dedykowana wyłącznie miłośnikom wnętrz prostych – minimalistycznych lub industrialnych. Monolityczne, wysokie, prostokątne i zachwycająco smukłe kolumny, skrywają potężny potencjał audio, wspomagany bezprecedensowym rozwiązaniem, jakim jest niewidoczna na froncie kolumny (ukyta wewnątrz jej spodu) odseparowana, podwójna hybrydowa sekcja basowa.

Brzmienie kolumn Monolith jest zaskakująco uniwersalne. Bardzo lubią też popisać się wielobarwnym, lecz spójnym w swym przekazie basem.

 • Wym. kolumny (wys./szer./głęb.) :  144/23/66 cm
 • Waga kolumn (para) :  120 kg
 • Optymalna moc wzmacniacza :  40-200 W.

MONOLITH 2

Kolumny głośnikowe Hi-End model MONOLITH 2, kontynuują dzieło modelu Monolith. By tradycji stało się zadość – z wieloma udoskonaleniami. Oprócz mniejszej niż protoplasta głębokości, Monolith 2 poszczycić się może m.in. niezależnie strojoną podwójną hybrydową sekcją basową oraz nowym głośnikiem średniotonowym, który mocniej zaznaczył kontury wokali i sprawniej dociążył dół średnich rejestrów. Obudowa tych kolumn może być absolutnie dowolnie wykończona i spersonalizowana.

Brzmienie kolumn Monolith 2 przewyższa brata Monolith – głównie pełniejszym konturem wokali i sprawniejszym działaniem dolnego rejestru.

 • Wym. kolumny (wys./szer./głęb.) :  144/22/50 cm
 • Waga kolumn (para) :  100 kg
 • Optymalna moc wzmacniacza :  40-200 W.

DUNE

Kolumny głośnikowe Hi-End model DUNE, charakteryzuje piękna wizualnie obudowa wykonana z dwóch gatunków drewna (do wyboru jesion, mahoń, orzech, etc.) oraz głośnik wstęgowy i podwójny bass-reflex wyprowadzone na ściankę przednią. Ma to niebagatelny wpływ na uzyskanie rewelacyjnych parametrów brzmieniowych, których fundamentem jest zaawansowana technologia – m.in. autorska 21-elementowa zwrotnica, przetworniki Aurum Cantus (góra i bas) oraz Usher (rejestry średnie).

Brzmienie kolumn Dune to już tzw. brzmienie audiofilskie – o szczegółowej górze i wyrazistym środku, podpartym dynamicznym, nie za płytkim basem.

 • Wym. kolumny (wys./szer./głęb.) :  135/45/48 cm
 • Waga kolumn (para) :  150 kg
 • Optymalna moc wzmacniacza :  75-300 W.

DUNE 2

Kolumny głośnikowe Hi-End model DUNE 2 – to już nie tylko kontynuacja, ale i rozwinięcie doskonałego modelu Dune, entuzjastycznie przyjętego przez naszych Klientów. Czy można więc było udoskonalić doskonałe ? Dune 2 udowodniły, że tak. Wyszukany kształt kompozytowej obudowy, skrywa unikalną, asymetryczną aplikację przetworników, wśród których znajdują się perły takie jak duża wstęga od Aurum Cantus oraz słynny Papirusowy Satori plus 10-calowy głośnik celulozowy od SB Acoustics.

Brzmienie kolumn Dune 2, to już nie jest gra. To uczta audiofilska – wysublimowany pejzaż muzyczny z potężną, ciepłą podstawą basową w tle.

 • Wym. kolumny (wys./szer./głęb.) :  145/46/53 cm
 • Waga kolumn (para) :  150 kg
 • Optymalna moc wzmacniacza :  60-300 W.

NABOO MONITOR

Kolumny głośnikowe Hi-End model NABOO MONITOR, to swoista perełka na rynku i absolutna gratka dla miłośników amplifikacji lampowych i źródeł winylowych, pozwalająca przenieść się wspomnieniami do lat 60-tych. Retro Time in Attack. Model ten, to spotykana sporadycznie na rynku, wysoko sprawna konstrukcja wyposażona w punktowe źródło dźwięku, gwarantujaca audiofilom doskonałą, bezwarunkową koherencję wszystkich podzakresów pasma, liniowy balans tonalny oraz miękki, nie nachalny bas.

Brzmienie kolumn Naboo Monitor, to uczta dla starszego pokolenia audiofili. Muzyczna podróż w czasie oraz “namacalna” otwartość dźwięków.

 • Wym. kolumny (wys./szer./głęb.) bez nogi (opcja) :  69/29/40 cm
 • Waga kolumn (para) :  70 kg
 • Optymalna moc wzmacniacza :  10-120 W.

NABOO

Kolumny głośnikowe Hi-End model NABOO, to …Naboo Monitor, jednakże w konstrukcji podłogowej, a przy tym nieco mocniejsze i niżej schodzące dźwiękiem. Ich wnętrze kryje te same co w Naboo Monitor perełki – m.in. rezonator Helmholtza oraz cewkę o relatywnie bardzo wysokim skoku, pracującą w szczelinie wyposażonej w symetryzujące pierścienie Faradaya. Całość posadowiona w odlewanym koszu, stanowi jeden z najciekawszych tego typu głośników na świecie, idealnych do amplifikacji Single End.

Brzmienie kolumn Naboo ściśle odwzorowuje audiofilskie brzmienie odmiany Monitor, dokładając wirtuozerskie zejście na najniższe dźwięki.

 • Wym. kolumny (wys./szer./głęb.) :  118/34/45 cm
 • Waga kolumn (para) :  100 kg
 • Optymalna moc wzmacniacza :  10-160 W.

NEBULA – model flagowy

Kolumny głośnikowe Hi-End model NEBULA, to unikat. Klasa sama dla siebie – tak w sferze designu, jak i osiągów audio. W opinii wielu Klientów, w tym zagranicznych, są to aktualnie jedne z najpiękniejszych i najlepszych kolumn sferycznych na świecie. Cały zestaw (stelaż i kule) wykonywany jest ręcznie przez artystę rzeźbiarza z litego drewna, stylizowanego na kamień. Scenę audio najwyższych lotów, gwarantują zaś ceramiczne arcydzieła Thiel / Accuton oraz specjalistyczny przetwornik niskotonowy od Usher`a.

Brzmienie kolumn Nebula – to doskonałość akustyczna. Absolutna wierność przekazu, bez jakichkolwiek zniekształceń.  Dźwięk “analityczny”.

 • Wym. kolumny (wys./szer./głęb.) :  161/56/77 cm
 • Waga kolumn (para) :  200 kg
 • Optymalna moc wzmacniacza :  60-200 W.

ALIEN – przemyśl, czy go budzić …

Kolumny głośnikowe Hi-End model ALIEN, są samotne jak Alien – nie mają aktualnie swojego realnego odpowiednika na świecie.

Ponad półtonowe (!) monstrum o sile dźwięku zdolnej “zmiażdżyć żebra” jest wyzwaniem rzuconym całemu światu audio przez naszych konstruktorów i akustyków. Wyzwaniem, na które na razie nikt skutecznie nie odpowiedział. Całościowy projekt “Alien” powstawał przez blisko 2 lata, przy wykorzystaniu kosmicznych niekiedy technologii. Soczewkowa, autonomiczna aplikacja każdego z 5 głośników w 4-drożnej konstrukcji, wysokotonowy głośnik berylowy i multum naszych autorskich rozwiązań. Tysiące godzin pracy i testów. Momenty zwątpienia i ostateczny tryumf.

Brzmienie kolumn Alien… nieprawdopodobna Dynamika, Moc i Precyzja. Wirtuozerska spójność. Majstersztyk. Absolutna doskonałość dźwięku. Przemyśl tylko, czy na pewno jesteś gotowy na spotkanie i chcesz go usłyszeć…  Bo po tym nie będzie już odwrotu.  Żadne inne kolumny nie będą cieszyć.

 • Wym. kolumny (wys./szer./głęb.) :  203/51/106 cm
 • Waga kolumn (para) :  600 kg
 • Optymalna moc wzmacniacza :  100-400 W.

Czas produkcji i finalnego strojenia każdej pary kolumn Alien, to przedział od minimum 4 do nawet 6 miesięcy.

_______________

 

Obudowy wszystkich kolumn – to niepowtarzalne, autorskie projekty chronione prawem.

Na życzenie – możliwe są dowolne warianty wykończenia.

Szczegółowe dane techniczne – na osobnej stronie :

 

 

Zapraszamy !

Newsletter

Wpisz swój adres email, aby otrzymywać informacje
o nowych przedmiotach, ofertach specjalnych,
zniżkach oraz zmianach w naszym sklepie