PROMOCJA WWW   |   -10%

PRESTIŻOWA PAŁACOWA SEKRETERA BOULLE Z LUSTREM – RZADKOŚĆ NA RYNKU

 

Mebel niezwykły, a przy tym wyjątkowo efektowny, reprezentacyjny i prestiżowy – duża, pałacowa sekretera z lustrem nadstawnym, wykonana w stylu Boulle.

Co do zasady – sekretera i lustro, choć stanowią komplet, nie są połączone konstrukcyjnie “na sztywno”, zatem teoretycznie mogą także pełnić funkcję dwóch osobnych elementów wyposażenia. Uważamy jednak, że rozdzielanie tego mebla, nie jest optymalnym pomysłem, gdyż w całości, prezentuje się on imponująco.

Oprócz tradycyjnych szuflad, sekretera posiada zamykaną na klucz część pisarską – z niezwykle funkcjonalnym “organizerem” (szufladki, wnęki, tabernakulum, etc.) oraz obszernym, rozkładanym blatem.

Jest to powstała prawdopodobnie na indywidualne zamówienie, mistrzowsko wykonana po roku 1945, wysokiej klasy replika XVIII-wiecznej sekretery Boulle. Rzecz jasna, zawiera ona pewne uproszczenia materiałowe (np. brak naturalnego szylkretu) względem oszałamiających dzieł których ojcem był Andre Charles Boulle, czyli względem XVII/XVIII-wiecznego stylu Boulle, będącego najdroższym stylem ebenistycznym w historii.

Jednakże nawet to “uproszczenie” nadal pozostaje jedną z najefektowniejszych (jeśli nie najefektowniejszą) techniką zdobniczą, a w naturze mebel wywiera naprawdę imponujące wrażenie, czego zdjęcia nie oddają nawet w stopniu ułamkowym.

Niepowtarzalna – charakterystyczna dla stylu kolorystyka, skomplikowany ornament, bogate intarsje wieloma gatunkami drewna, metalowe inkrustacje, efektowne okucia oraz pięknie gięte linie mebla – gwarantują, że nikt, nawet laik, nie przejdzie obok niego obojętnie.

Ułamek ceny rokokowego oryginału – koszt oryginalnej dużej sekretery powstałej w warsztacie Charlesa Boulle na przełomie XVII/XVIII wieku, to bowiem przedział od minimum kilkudziesięciu do nawet ponad 100 tysięcy Euro.

 

Mebel w pełni funkcjonalny.

Blat pisarski uchylny, rozkładany do kąta 180 stopni.

Mechanizm uchyłu sprawny.

 

Sekretera imponująco zaprezentuje się i ozdobi niemal każde pomieszczenie – salon, gabinet, bibliotekę, etc…

Polecamy do najlepszych wnętrz.

StylBoulle
KlasyfikacjaMebel stylizowany
Czas powstaniaPo 1945 r.
Miejsce powstaniaFrancja
MateriałDrewno / intarsje / metal / szkło
WymiaryWys./Szer./Głęb. : 234 (sekretera 111 + lustro 123) / 115 / 55 cm (po rozłożeniu blatu pisarskiego - 78 cm)
Stan przedmiotuZnakomity. Po profesjonalnej konserwacji zachowawczej.
UszkodzeniaBrak
CertyfikatTAK - Certyfikat Autentyczności
GwarancjaTAK - Gwarancja Legalności Pochodzenia
DostawaPromocja www | DOSTAWA GRATIS
Cena promocyjna15 000  13 500 
LokalizacjaMagazyn Centralny (Polska)
DostępnośćNatychmiast

Przedmiot sprzedany