PROMOCJA WWW   |   -10%

PRZEPIĘKNY EFEKTOWNY PIERŚCIONEK w typie księżnej Kate – SZAFIR i 24 BRYLANCIKI

 

Klasyka tematu – przepiękny pierścionek inspirowany jednym z najszlachetniejszych, klasycznych wzorów historycznych. Wykonany w II poł. XX w.

Duży, piękny szafir o intensywnym kolorze, w anturażu 18 małych brylancików oraz 6 rautów, zdobiących szynę pierścionka (po 3 na stronę)

Aktualnie, wzór ten stał się modny i znany jako “pierścionek księżnej Kate” z uwagi na fakt, że podczas zaręczyn, taki własnie pierścionek zaręczynowy, książę William umieścił na palcu swojej wybranki – Catherine Elizabeth Middleton (znanej ogółowi jako Księżna Kate).

Warto odnotować, że nasz egzemplarz jest od niego nawet bogatszy, gdyż szyna pierścionka nie jest gładka, lecz zdobiona przez 6 rautów diamentowych.

Pierwotnie srebro próby 925. Później (prawdopodobnie na życzenie drugiej właścicielki) – złocone grubą warstwą złota próby 585.

Szafir wykazuje oczywiście błędy czystości wewnętrznej, a jego kolor był prawdopodobnie poprawiany (inaczej cena tego kamienia liczona była by w dziesiątkach tysięcy euro), lecz błędy widoczne są dopiero pod 10-krotną lupą do brylantów, co w praktyce oznacza, że nikt nie jest w stanie dostrzec ich nie uzbrojonym okiem.

 

Znakomity stan zachowania. Widoczne normalne oznaki użytkowania.

Na życzenie – możliwość odnowienia przez renomowaną pracownię jubilerską (usługa zawarta w cenie pierścionka, podobnie jak ewentualna zmiana – dostosowanie rozmiaru).

Jednakże należy zdać sobie sprawę z faktu, że wówczas wygląd pierścionka będzie “jak nowy”, co nie każdemu amatorowi starej biżuterii może odpowiadać.

Dlatego też zawsze oferujemy biżuterię antyczną w stanie oryginalnym – czyli w dokładnie takim jak do nas trafiła.

A decyzja o ewentualnym jej odnowieniu – należy do Klienta.

 

Polecamy dla amatorów rzeczy luksusowych.

StylHistoryzm
KlasyfikacjaReplika biżuterii historycznej
Czas powstaniaII poł. XX w.
Miejsce powstaniaEuropa Środkowa
MateriałSrebro próby 925, grubo złocone / szafir / brylanty
Waga4,58 g
Stan przedmiotuZnakomity. Na życzenie możliwość odnowienia i/lub zmiany rozmiaru pierścionka w profesjonalnej pracowni jubilerskiej (usługa zawarta w cenie).
UszkodzeniaBrak
CertyfikatTAK - Certyfikat Autentyczności
GwarancjaTAK - Gwarancja Legalności Pochodzenia
Cena promocyjna5 000  4 500 
LokalizacjaMagazyn Centralny (Polska)
DostępnośćNatychmiast

Przedmiot sprzedany