PROMOCJA WWW   |   -10%

RZEŹBA ‘TAŃCZĄCY FAUN’ – POMPEJE – BRĄZ PATYNOWANY NA ZIELONO – XX w.

Okazała (0,8 metra wysokości), bardzo efektowna i “klimatyczna”, całopostaciowa rzeźba wykonana z patynowanego na zielono brązu, przedstawiająca nagiego, tańczącego Fauna (rzymski bóg natury, płodności i wolności – odpowiednik greckiego Pana).

Świetna, dynamiczna kompozycja.

Wysokiej klasy artystycznej detale.

Współczesna kopia słynnej starożytnej rzeźby rzymskiej z I w. n.e. (znalezionej w Pompejach, której oryginał eksponowany jest obecnie na dziedzińcu Domu Pana w Pompejach), wykonana perfekcyjnie, przy zachowaniu najdrobniejszych detali pierwowzoru.

Piękna reminiscencja wielkiej antycznej cywilizacji Starożytnego Rzymu, mającej olbrzymi wpływ na kształt naszej kultury.

Klasyczny, ponadczasowy przedmiot, doskonale pasujący do niemal każdego pomieszczenia, niezależnie od jego stylistyki.

Rzeźba ta, wyeksponowana na antycznym postumencie, będzie rewelacyjnie prezentować się np. w hollu, foyer, oranżerii (gdzie można zgromadzić ich efektowną kolekcję), salonie, bibliotece lub gabinecie.

Spotęgowany efekt wizualny zapewni ustawienie kilku różnych rzeźb w jednym ciągu, na wzór galerii w willach starożytnych.

 

Znakomita propozycja tytułem wyposażenia wizualnego wnętrz stylowych.

Warta przemyślenia również dla wnętrz nowoczesnych – jako ciekawy i efektowny akcent klasyczny, niejako “na przełamanie nowoczesności”.

 

Wspaniały efekt wizualny, za pomijalne w stosunku do oryginału pieniądze.

Cena rynkowa oryginalnej rzeźby starożytnej z brązu tej wielkości i klasy, posiadającej potwierdzoną legalną proweniencję, zaczynała by się bowiem od minimum kilkuset tysięcy euro wzwyż.

Pomijając kwotę, rzeźba taka jest w praktyce nieosiągalna.  Podaż rynkowa zbliżona jest do zera, zaś jakikolwiek handel tej klasy artefaktami starożytnymi, podlega bardzo surowym restrykcjom międzynarodowym.

 

Na rynku dostępne są czasem pamiątkowe (tzw. “turystyczne”) miniaturki tej rzeźby (o wysokościach od kilkunastu do ok. 25 cm).

Wykonane są one niedbale, w sposób bardzo uproszczony i z racji miniaturowych wymiarów – nie mają żadnego zastosowania do wyposażenia wnętrz.

 

StylStarożytność
KlasyfikacjaKopia
Czas powstaniakoniec XX w.
MateriałBrąz patynowany na zielono
WymiaryWys./Szer./Głęb. : 78 / 36 / 26 cm
Waga14 kg
Stan przedmiotuGabinetowy
UszkodzeniaBrak
CertyfikatTAK
GwarancjaTAK - Gwarancja Legalności Pochodzenia
DostawaPromocja www | DOSTAWA GRATIS
Cena promocyjna6 000  5 400 
LokalizacjaMagazyn Centralny (Polska)
DostępnośćNatychmiast
Uwagi serwisuW przypadku zainteresowania więcej niż jednym egzemplarzem - prosimy o kontakt, celem potwierdzenia aktualnej możliwości oraz przewidywanego czasu dostawy pozostałych egzemplarzy.